šíře obuvi
Proč je důležitá šíře obuvi?
Správné porovnání délky chodidla se stélkou obuvi ještě nezaručuje, že Vám obuv dokonale padne. Při výběru obuvi je proto dobré brát v potaz i její šířku.
Každý máme jiný typ chodidla, a proto se při výběru obuvi nestačí řídit výběrem velikosti. Pokud jsou v příkladu dvě dámy se stejnou délkou chodidla, a obouvají velikosti 38, ještě to neznamená, že bude bota v této velikosti sedět oběma. Často může být noha širší či užší, také v návaznosti na celkový typ postavy, nejen na samotném chodidlu.
Při výrobě v Looke se zaměřujeme na několik parametrů. Je tím obvod nártu, šířka před prsty - nártu a šířka paty. V závislosti na použité kůži a podešvi to však není možné zcela přesně velikostně uvést, jako je tomu u délky chodidla. I přesto je to ale u většiny modelů odpovídající podle označení uvedeného níže, a je možné se tím řídit.
Jaké šíře obuvi v Looke máme?
Nejčastější rozdělení šířek je do 3 skupin, které jsou označeny: F - Úzké, G - standardní, H - široké. Označeních může být více, jako například J nebo K, ty jsou ale spíše používány přímo pro zdravotní obuv, tedy pro chodidla s individuálními potřeby.
Šíře F, G a H jsou tedy nejběžnější a v Looke si je snadno vyfiltrujete.
1, F - Pro úzké chodidlo: Obvykle se hodí právě pro úzké či hubenější chodidlo, kde narozdíl od klasické šíře G, by nemělo docházet k vyzouvání nebo odstávání při nášlapu.
2, G - Standardní šíře: Jedná se o nejběžnější šířku obuvi, kterou má většina osob. Tyto osoby většinou nemají problém najít obuv v každém obchodě a ihned jim padne. Stačí se soustředit pouze na velikost stélky. Při nazutí nepociťuji stažení po bocích ani na vrchu nártu. A opačně se jim obuv nevyzouvá či na noze neplandá.
3, H - Pro široké chodidlo: Šířku H obvykle vyhledávají lidé, kteří u většiny obuvi cítí těsnost. Ať už tlačením na nártu nebo po bocích. V tomto případě by Vám širší obuv H měla ulevit a sedět správně.
V případě potřeby Vám rádi poradíme s konkrétním typem obuvi zde nebo na telefonu.
