Vrácení zdarma | Získejte výhody klubu

šíře obuvi

Proč je důležitá šíře obuvi? 

Správné porovnání délky chodidla se stélkou obuvi ještě nezaručuje, že Vám obuv dokonale padne. Při výběru obuvi je proto dobré brát v potaz i její šířku.

 

Každý máme jiný typ chodidla, a proto se při výběru obuvi nestačí řídit výběrem velikosti. Pokud jsou v příkladu dvě dámy se stejnou délkou chodidla, a obouvají velikosti 38, ještě to neznamená, že bude bota v této velikosti sedět oběma. Často může být noha širší či užší, také v návaznosti na celkový typ postavy, nejen na samotném chodidlu. 

Při výrobě v Looke se zaměřujeme na několik parametrů. Je tím obvod nártu, šířka před prsty - nártu a šířka paty. V závislosti na použité kůži a podešvi to však není možné zcela přesně velikostně uvést, jako je tomu u délky chodidla. I přesto je to ale u většiny modelů odpovídající podle označení uvedeného níže, a je možné se tím řídit.

Jaké šíře obuvi v Looke máme?

 

Nejčastější rozdělení šířek je do 3 skupin, které jsou označeny: F - Úzké, G - standardní, H - široké. Označeních může být více, jako například J nebo K, ty jsou ale spíše používány přímo pro zdravotní obuv, tedy pro chodidla s individuálními potřeby. 

 

Šíře F, G a H jsou tedy nejběžnější a v Looke si je snadno vyfiltrujete.

 

1, F - Pro úzké chodidlo: Obvykle se hodí právě pro úzké či hubenější chodidlo, kde narozdíl od klasické šíře G, by nemělo docházet k vyzouvání nebo odstávání při nášlapu.

2, G - Standardní šíře: Jedná se o nejběžnější šířku obuvi, kterou má většina osob. Tyto osoby většinou nemají problém najít obuv v každém obchodě a ihned jim padne. Stačí se soustředit pouze na velikost stélky. Při nazutí nepociťuji stažení po bocích ani na vrchu nártu. A opačně se jim obuv nevyzouvá či na noze neplandá.

3, H - Pro široké chodidlo: Šířku H obvykle vyhledávají lidé, kteří u většiny obuvi cítí těsnost. Ať už tlačením na nártu nebo po bocích. V tomto případě by Vám širší obuv H měla ulevit a sedět správně. 

 

V případě potřeby Vám rádi poradíme s konkrétním typem obuvi zde nebo na telefonu.

 

Dámské boty F

Prohlédnout

Dámské boty G

Prohlédnout

Dámské boty H

Prohlédnout

Pánské boty G

Prohlédnout

Pánské boty H

Prohlédnout
 
 
 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení