Šíře obuvi

Proč je důležitá šíře obuvi? 

Správné porovnání délky chodidla se stélkou obuvi ještě nezaručuje, že Vám obuv dokonale padne. Při výběru obuvi je proto také důležité brát v potaz i její šířku, aby naše nohy měly největší možné pohodlí. 

 

Jak zjistit šířku boty?

Pro správné zvolení šíře obuv můžete své chodidlo přeměřit následujícím způsobem:

  • šířku přední části chodidla
  • obvod přední části chodidla
  • obvod nártu

Všechna měření se provádějí naboso a ve stoje, aby byla hmotnost těla rovnoměrně rozložena. Udržujte vzpřímený postoj. Paty se musí dotýkat země. Ke správnému změření šířky chodidla můžeme použít krejčovský metr. Pomocí tužky držené kolmo k rovině podlahy nakreslete na kus papíru obrys, abyste mohli změřit délku a šířku. Naměřené hodnoty byste pak měli porovnat s dostupnými tabulkami šířky, pro zvolení velikostí dle písmene F, G, H, J, K.

 

Jaké šíře obuvi v Looke máme?

 Nejčastější rozdělení šířek je do 3 skupin, které jsou označeny: 

F – Úzké, G – standardní, H – široké. Označeních může být více, jako například J nebo K, ty jsou však spíše používány přímo pro zdravotní obuv ve zdravotnických potřebách, a to pro chodidla s ortopedickými problémy. 

1) F - Pro úzké chodidlo: Obvykle se hodí právě pro úzké či hubenější chodidlo, kde na rozdíl od klasické šíře G, by nemělo docházet k vyzouvání nebo odstávání při nášlapu.

2) G - Standardní šíře: Jedná se o nejběžnější šířku obuvi, kterou má většina osob. Tyto osoby většinou nemají problém najít obuv v každém obchodě a ihned jim padne. Stačí se soustředit pouze na velikost stélky. Při nazutí nepociťuji stažení po bocích ani na vrchu nártu. A opačně se jim obuv nevyzouvá či na noze neplandá.

3) H - Pro široké chodidlo: Šířku H obvykle vyhledávají lidé, kteří u většiny obuvi cítí těsnost. Ať už tlačením na nártu nebo po bocích. V tomto případě by Vám širší obuv H měla ulevit a sedět správně.

V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit a my Vám rádi poradíme s konkrétním typem obuvi zde nebo na telefonu.

 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz