Jak chránit koženou obuv před solí?

Bez-názvu-1

 

Stejně tak, jako se v zimě staráte o svoje auto, čistíte ho od špinavého sněhu spolu se solí, tak by jste se měli v těchto zimních dnech starat i o svou obuv. Nečistoty ze silnic obsahující v zimě posypovou sůl, která je čistý chlorid sodný, aby umožnila bezpečnější jízdu či chůzi po vozovce dokáží Vaší obuv opravdu hodně poškodit. Chlorid sodný dokáže odbarvit jak lícovou, tak i semišovou kůži a dokáže i velmi kvalitní obuv proměnit k nepoznání. Špatný vliv má samozřejmě i na barvu a kvalitu vláken obuvi. 

 

Jak tomuto můžeme předcházet? Nejdůležitější částí je správná péče v čištění obuvi a příprava bot na zimní období.

 

V první řadě je potřeba správná impregnace. Impregnace hlavně v období zimy Vaší obuvi dopřeje neviditelný, ochranný povlak proti různým vlivům a nečistotám. Díky tomu budou Vaše kožené boty odolné proti působení vlhkosti a promočení. Zároveň také proti pronikání soli do hlubších vrstev materiálu.

Tento krok opakujte ideálně několikrát během zimního období, aby se efekt umocnil a znásobil. Pro ochranu můžete také použít kosmetickou vazelínu či krém, kterým obuv potřete a máte ochranu po celém povrchu Vaší kožené obuvi.

 

Banner-kožená-obuv-ve-sněhu

 

 

Důležité je i samotné čištění. Nejlepší je si zakoupit přípravek určený přímo na typ Vaší obuvi nebo univerzální. V tomto případě si ale dávejte pozor na tyto dva rozdílné přípravky, ať své obuvi neuškodíte. Více informací, jak pečovat o koženou obuv naleznete zde.

 

Jak udržet Vaše kožené boty ve formě nejen na jednu zimní sezónu?

 

Správnou péčí se vždy život obuvi prodlouží. Pokud je péče prováděna kvalitně - o to líp! Dopřejte svým botám to nejlepší. Krémy, impregnace či vazelíny určené přímo na danou koženou obuv budou tím správným řešením pro to, aby Vaše boty vydržely co nejdéle.

Pokud Vám kožené boty navlhnou nebo promoknou rozhodně je nesušte domácími triky typu - sušení u topení nebo v sušičce! Nechte boty volně schnout při pokojové teplotě, vystelte vnitřek novinami, které absorbují vlhkost. Zimní boty, především ty kožené, se mohou totiž deformovat nebo popraskat vlivem vysoké teploty. Aby se kožená obuv nedeformovala, můžete do ní vložit napínáky.

 

 Banner-kožená-obuv-pece-v-zimě

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz