Výroba Looke

Jak se kožené boty Looke vyrábí?

Každý pár obuvi prochází celou řadou návrhů, přípravy, šití a dalších procesů, které spolu tvoří finální vzhled a vlastnosti Looke. Cílem Looke je dopřát Vám, našim zákazníkům, nejen krásný vzhled a dlouhou životnost obuvi, ale především také pohodlí, které je pro naše nohy důležité.

 

O designu Looke

Příběh každého modelu Looke prochází řadou designerů a zkušených ševců. V prvním kroku se nový model navrhuje podle daného období a stylu. 

Looke jsou oblíbené především díky použití nápaditých a výrazných barev nebo vzorů. Typickým příkladem je toho kotníková obuv Jocelina. 

Designer má za úkol co nejlépe propojit estetickou stránka obuvi s tou funkční.  Proto je velký důraz kladen nejen na osobitý vzhled, ale také na funkčnost a pohodlí.

 

Rádi byste obuli správnou a kvalitní obuv z naší dílny Looke? Boty z pravé kůže jsou konečně tady! Skvěle se nosí a skvěle sedí.
Detaily a za nimi se skrývá také tajemství pohodlí Looke kožené obuvi.

Správný výběr materiálu

Výběr materiálu není dobré podceňovat. Proto v Looke bereme kůži od známých a osvědčených dodavatelů. Ta je dodávána v rolích, které se dále zpracovávají a připravují pro ševce a výrobu. 

Kůže ale není vše, co na Looke najdete. Mezi další dobře zvolenou část musí patřit podešev, neboli podrážka boty. Ty jsou designovány a vybírány přesně podle daného typu a stylu obuvi. 

Posledním vhodně zvolený kousek jsou doplňky v podobě zipu, tkaniček, kovových cvočku nebo podšívek. Tyto kousky tvoří sice malou, ale podstatnou část celku. Každý malý krok je důležitý pro finální pohodlné Looke.

Podešve a stélky Looke

V prvním kroku výroby začneme u podešve a stélky. Podešve Looke jsou vybírány tak, aby co nejvíce fungovaly s daným typem a stylem obuvi. 

Obvykle jsou používány podrážky z pryže nebo odolného pu materiálu. U jarní a letní obuvi se klade důraz na lehkost a příjemné nošení v rozpálených ulicích. U zimních modelů obvykle najdete vyšší robustní podrážky, které si poradí i s nepříznivým počasím a nebo tenké pevné podešve s elegantním podpatkem. 

Správná podešev hraje roli nejen v dlouhé životnosti, ale také je to první krok k pohodlí. Spolu s měkčenou stélkou Looke totiž vytváří vysoký komfort, vhodný na celodenní chození.

Stélka je složena z výplní a potažena příjemnou kůží, které se snaží chodidlu co nejvíce přizpůsobit. Většina modelů má stélku s takzvanými zdravotními prvky, které si pochvalují i ty nejnáročnější chodidla.    

 

Lepší a více než lepší kožené vložky Looke, které určují komfort každé naší obuvi. Špičkový materiál a střih.
Neumíme si představit lepší obuv než tu z pravé kůže, které putují od nás - ruční výroba značky Looke.

Ševcovina

Při výrobě v Looke většinu procesů držíme u poctivého řemesla ševců. Na Looke proto poznáte a můžete pozorovat osobité detaily ruční práce. 

Švec dostává připravený materiál a spojuje k sobě kožené panely svršku, přesně podle zadaného designu. Pečlivě prošitý svršek dostává tvar boty a spojuje se s podešví, které je již připravena v podobě podrážky, výplně a stélky. Po spojení podešve a svršku, je obuv nasazena na kopytu a přichází doplnit detaily v podobě tkaniček, cvočku a zipů. 

Každý tento kousek cesty projde rukami několika ševců.

Boty Looke tak jak je znáte

Pokud je model hotový, přichází na řadu vyzkoušení od celého týmu. Na modelu se zkoumá nejen zpracování, ale také pohodlí při chůzi a odolnost. 

Pokud nejsme s kouskem obuvi absolutně spokojeny, přichází úpravy v podobě změny střihu, volba jiné podešve či stélky a nebo jiného doplňku. 

Ve chvíli, kdy je model stoprocentní, může s radostní vyrazit do nabídky eshopu, našich prodejen, nebo partnerských prodejen, nejen v České Republice. 

Díky ševcovským mistrům mohou Looke zkrátka existovat a být tu pro Vás. Špičkový design a kvalita.

V Looke věříme, že je obuv základem pro každý další spokojený den. V botách trávíme podstatnou část našeho života a proto bychom si měli dopřát kvalitu a pohodlí, které si naše nohy zaslouží. 

 

Vyberte si boty podle představ

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz