Bílé kožené boty - klasika, která neomrzí

Bílé boty - klasika, která neomrzí, ale jak ji správně kombinovat?

Bílé boty - klasika, která neomrzí, ale jak ji správně kombinovat?

Bílé tenisky jsou základ našeho botníku. Každý by je měl mít, ale jen tak někdo neví, jak je správně nosit, s čím je kombinovat a v neposlední řadě, jak se o ně starat.

Kožené tenisky v bílé barvě vypadají skvěle k jakémukoliv neformálnímu outfitu, ale máme tu zástupce i pro formálnější modely, jako jsou například polobotky, baleríny, lodičky či pantofle. 

Proč zrovna bílá obuv?

Bílá barva je pro mnohé z nás spíš takovým strašákem. Většina se bojí, že se boty rychle ušpiní, zažloutnou, zničí, ale opak je pravdou. Při správné péči si kožené boty zachovají svůj jas a čistotu. 

Bílá je hodně výrazná barva, proto rozzáří každý outfit a vypadá dokonale skoro ke každému kousku ve Vašem šatníku. Volba takové obuvi navíc hodně vypovídá o tom, jaká osobnost jste a jaký charakter máte. Ve společnosti jsou totiž jedinci, kteří vědí, že lidé podle bot hodně soudí a proto se říká "Podle obuvi, poznáš člověka".

Bílé boty - klasika, která neomrzí, ale jak ji správně kombinovat?

Jaké bílé kožené boty nejčastěji společnost nosí?

 

Rozhodli jste se boty v bílé barvě pořídit? Výborně!  Dovolte nám uvést několik typů, ve kterých nebudete out v žádné situaci. 

Důležité je především vybrat ty správné, což není v dnešní době zrovna lehké. Bílé boty jakéhokoliv druhu můžete koupit na každém rohu, ale základ je hlavně Vaše pohodlí. Alfou a omegou vhodné obuvi je jejich materiál. V naší nabídce Looke naleznete jak boty z pravé kůže, tak látkové. O něco praktičtější je však kůže, ta se tak snadno nezašpiní a snáze se udržuje v čistotě. Samozřejmě, rozdíl mezi klasickou látkou a kůží můžete pocítit především v ceně. 

Záleží jen na Vás, v jakém ročním období dané boty budete nosit. Pro jaro a podzim jsou ideální například polobotky, které se hodí jak na formální, tak neformální příležitosti. Kombinace může být s džínsy, smokingem či šaty. Na léto doporučujeme sandále a tenisky, ty se hodí jak k sukni, tak kraťasům. 

Bílé boty - klasika, která neomrzí, ale jak ji správně kombinovat?

Jak o bílou koženou obuv pečovat a mít ji pod kontrolou?

Snadno! U bílé boty je důležitá především její čistota. Na první dojem si Vás protějšek sjede od hlavy až k patě a zarazí se na špinavých botách? Tak takhle ne. Čisté boty zanechávají dobrý dojem a určitý podtext zájmu o Váš zevnějšek. 

Než vyrazíte z domu, věnujte svým botám trochu péče a potěšte je. Pouhých 30 sekund a máte hotovo. Stačí vzít mokrý hadřík a rychle boty otřít z prachu a největší špíny. To platí obzvlášť, když máte na sobě o něco dražší boty například Looke ROXANNE v koženém provedení.

Pokud ovšem chcete precizní vyčištění, které nebude narychlo před odchodem z domu, využijte krémy. Rozhodně kožené boty neperte v pračce - nenávratně by se poškodily! 

Pro čištění kožené obuvi se používají pasty a krémy, které jsou určeny přímo na kůži - vyberte bezbarvé varianty, které boty vyčistí i ošetří najednou. A jak na sušení? NIKDY nenechávat na přímém slunci, obuv by mohla zažloutnout a skvrny by se daly jen těžko odstranit. Kožené boty nedávejte ani na topení, kůže by mohla popraskat. Nechte je proto vyschnout v pokojové teplotě.

Pro více informací, jak správně čistit kožené boty klikněte zde.

Prohlédněte si obuv Looke v bílé barvě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz