Prohlédnout akční advent stromecek-1

Jak na klouzavé boty? Poradíme Vám!

Proč Vaše boty kloužou a jak na klouzavé boty?

 

Položili jste si už někdy tuhle otázku? Jste nešťastní z toho, že Vaše nová obuv klouže a Vy se v ní bojíte vyjít ven? Stává se, že některé podrážky jsou hladké, bez vzorku a tím pádem není materiál přizpůsoben hladkému nebo v zimě namrzlému terénu. Příkladem tohoto problému také může být, že máte obuv příliš dlouho a protiskluzové vlastnosti jsou již ztraceny příčinou ochození podrážky. Díky dnešní době máme možnost těmto problémům předejít a vyřešit je. Udělat z klouzavých bot protiskluzové tedy není žádný problém. 

Na trhu je již spousta prostředků, jak klouzání bot zabránit. Samozřejmě pokud chcete zabránit uklouznutí a těmto problémům, je nejlepší volbou pořídit si obuv s hrubou podrážkou, tudíž velkým vzorem či protiskluzovým podpatkem. Vhodná obuv má podešev vyrobenou z měkkého materiálu s vyšším obsahem pryže. V ideálním případě by podešev měla být i vybavena hlubším dezénem a protiskluzovými prvky. Pokud však přeci jen narazíte na obuv, která Vám padne a má hladkou podrážku dáme Vám typ, jak s tím naložit. 

Pokud má obuv klouzavý podpatek je dobré si na něj pořídit tzv. nesmeky. Jedná se o protiskluzové obaly na boty, které jednoduše nalepíte nebo nasadíte na podrážku a tím klouzání předejdete. Existují však i tekuté varianty, které zabraňují klouzání - tím jsou tzv. "tekuté řetězy" ve spreji, které jen jednoduše nastříkáte na podrážku, která touto akcí zhrubne a vytvoří Vám tak neviditelnou hrubou podrážku přesně ulitou na Vaší obuv.

 

Rady a typy v domácím prostředí

 

Pokud nemáte po ruce žádný obuvnický prostředek, kterým by jste problém klouzavých bot vyřešili, jsou tu i domácí typy a rady, jak klouzavé obuvi zabránit. V první řadě si vezměte obuv do terénu, který je hrubší, vyhýbat se nerovným a hladkým povrchům, jako je například naleštěná podlaha, kostky nebo dokonce i bílé čáry na přechodu. Dobrým typem jsou náplasti. Pokud máte doma náplast bez polštářků, nalepte ji na podrážku zespoda nebo vezměte kartáč a podrážku jím poškrábejte, lze však také použít lak na vlasy a podrážku ním nastříkat - tím můžete klouzání zabránit.

Může mi s klouzavou obuví pomoci švec?

Ano! Pokud Vás nelákají domácí triky či výše uvedené způsoby nepomohly, můžete se obrátit přímo na kvalitní způsob, jak boty vylepšit a to zajít přímo k profesionálovi panu ševci. Švec jednoduše podlepí klouzavou podrážku podrážkou protiskluzovou a nemusíte se už strachovat, že upadnete a boty Vám budou nadále klouzat. Podražením boty podrážkou z hrubého materiálu zamezíte situacím, kdy boty v kontaktu s hladkým povrchem kloužou. Je dobré ševce také navštívit, pokud máte doma delší dobu obuv, která už má podrážku ošoupanou a tím ztrácí svoje protiskluzové vlastnosti. 

 

Pravá kůže definována komfortem. Příběh ručně dělané obuvi, který píší ševci z celé Evropy. Poznejte kvalitní kůži v osobitém designu a nechte své chodidla hýčkat měkčenými stélky. Obujte se do našich kožených bot Looke. 

Tým Looke

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz